Do portfólia pribudli pozemky v Poľsku

Prvý realitný fond (ďalej len "PRF") spoločnosti IAD Investments, správ. spol., a.s. rozšíril svoje portfólio o pozemky určené na výstavbu logistického centra s prenajímateľnou plochou cca. 75 000 m2 pri poľskom meste Vroclav.

"Nová akvizícia skladov v Poľsku je určená na ďalšiu výstavbu skladových hál, na ktorých plánovanej výstavbe spolupracujeme s popredným európskym developerom logistických nehnuteľností. Touto akvizíciou reagujeme na vývoj trhu, zvyšujeme podiel developmentu a logistiky v portfóliu fondu čo prinesie dodatočný výnos do portfólia" uviedol Mgr. Vladimír Bolek, člen predstavenstva IAD Investments, správ. spol., a.s. zodpovedný za riadenie realitných investícií.

Vroclav je svojou strategickou polohou medzi Prahou, Varšavou a Berlínom jedným z najfrekventovanejších a najdôležitejších logistickým centrom pre významné nadnárodné spoločnosti akými sú Amazon, Mondelez, DHL či Orsay. Zároveň je to jeden z najviac urbanizovaných regiónov v strednej Európe s rozvinutou dopravnou infraštruktúrou, 24 univerzitami a viac ako 140.000 študentami a bohatou históriou.

Nadobudnuté pozemky sa nachádzajú 10 minút od centra, 15 minút od medzinárodného letiska a počítajú s priamym napojením na medzinárodné diaľničné spojenia. S výstavbou prvej logistickej haly sa už začalo a nájomcom bude prepravná spoločnosť DPD. Logistické centrum po jeho dokončení bude predstavovať 70.000 m2 skladových priestorov v moderných smart halách a 5.000 m2 kancelárskych priestorov.

Spoločnosť IAD Investments, správ. spol., a.s. pri kúpe nehnuteľnosti zastupovala medzinárodná právna kancelária Squire Patton Boggs.

IAD Investments, správ. spol., a.s. je najstaršia nezávislá slovenská správcovská spoločnosť. Finančné služby poskytuje individuálnym aj korporátnym klientom v krajinách strednej Európy už od roku 1991. V rámci svojho európskeho pôsobenia spravuje aktíva najmä na Slovensku a v Českej republike v celkovej hodnote viac ako 1,03 miliardy EUR. Prvý realitný fond je najstarší podielový fond na Slovensku, ktorý investuje do aktív realitného trhu. Jeho cieľom je budovať a spravovať dlhodobé a stabilne vyvážené portfólio vo všetkých segmentoch realitného trhu (kancelárske budovy, logistické centrá a sklady, obchodné centrá a pod.) a dlhodobo prinášať investorom pozitívnu výkonnosť s potenciálom na dlhodobý rast hodnoty aktív. Hodnota Prvého realitného fondu za posledný mesiac stúpla o 0,19% (1.-30.4.2021), ročná výkonnosť je 3,05% (30.4.2020-30.4.2021) a od vzniku fondu (od 20.11.2006) sa investície priemerne zhodnotili o 5,85% p.a. Viac o spoločnosti a jej produktoch sa dozviete na www.iad.sk.

Spät na všetky aktuality