• Prvý realitný fond

Prvý realitný fond

INVESTÍCIA, KTORÚ SKUTOČNE VIDÍTE.

O fonde

Portfólio

Kontakt

Aktíva

AKTÍVA

Spravuje majetok v hodnote viac ako 471 miliónov €.

Perspektíva

PERSPEKTÍVA

Dlhodobá výkonnosť bez významných výkyvov.

Stabilita

STABILITA

Ponúka výnosy spojené s prenájmom nehnuteľností a reálny rast ich hodnoty.

Nehnuteľnosti v portfóliu

Pozemok určený na výstavbu

Pozemok určený na výstavbu

Sveta Helena, ChorvátskoPOZEMOK

Rok nadobudnutia: 2024

Úžitková plocha: 97 243 m2

Pozemok je určený na výstavbu v lokalite Sveta Helena, blízko hlavného mesta Chorvátska Záhrebu. Pozemok o výmere približne 9,7 hektárov je určený na vybudovanie logistického centra s rozlohou približne 45 tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej plochy, čím IAD Investments úspešne začala svoje pôsobenie na chorvátskom trhu.

Pribinova 19

Pribinova 19

BRATISLAVAADMINISTRATÍVNA BUDOVA

Rok nadobudnutia: 2023

Úžitková plocha: 31 210 m2

Kancelárska budova Pribinova 19 je súčasťou nábrežnej štvrte Eurovea City v Bratislave. Je to technologicky vyspelá administratívno-obchodná budova najnovšej generácie so zeleným parkom s fontánou, lavičkami, detskými ihriskami a zónou pre psičkárov. Objekt má jedno podzemné podlažie s garážou a desať nadzemných podlaží vrátane strechy s technologickými strojovňami. Spravovaná úžitková plocha je 31.210 m2, prenajímateľná plocha je viac ako 28.000 m2 a zastavaná plocha podzemnej garáže je viac ako 10.000 m2 s 346-timi parkovacími miestami. Vnútorný zelený park spolu so zatrávnenými strechami tvorí viac ako 3.300 m2. Budova navyše spĺňa prísne environmentálne kritériá, o čom svedčí aj certifikát LEED Gold. Vyznačuje sa flexibilnými kanceláriami s kvalitnou vzduchotechnikou, inteligentne riadenou tepelnou pohodou a premyslenou organizáciou pohybu ľudí.

Pozemky určené na výstavbu

Pozemky určené na výstavbu

Triblavina (obec Bernolákovo)POZEMKY

Rok nadobudnutia: 2023

Úžitková plocha: 254 000 m2

Pozemky sú vo výmere 254 tis. m2 a sú určené pre development objektov pre skladovacie a výrobné účely s rozlohou až cca 100.000 m2. Pozemky sa nachádzajú 3 km pred vstupom do Bratislavy, priamo na historicky najfrekventovanejšom úseku slovenskej cestnej infraštruktúry diaľnice D1. Na pozemkoch je plánovaná výstavba súboru 3 veľkokapacitných logistických hál s celkovou úžitkovou plochou 99.508,31m2, ktoré budú poskytovať budúcim užívateľom priestory na skladovanie, distribúciu, ľahkú výrobu a poskytovanie služieb. Lokalita bude napojená na projekt novej diaľničnej križovatky D1 – Triblavina, v rámci ktorej pribudne nový samostatný zjazd a výjazd na diaľnicu D1, ktorá je súčasťou tranzitnej dopravy smerom do Rakúska, Maďarska a Českej republiky, ako aj do severnej časti Slovenska a následne smerom na Poľsko.

Logis Centrum

Logis Centrum

BRATISLAVALOGISTICKÝ AREÁL

Rok nadobudnutia: 2022

Úžitková plocha: 27 933 m2

Logistická hala s administratívnou budovou v lokalite Pharos pri bratislavskom letisku má plochu 27.933m2 so skladovými priestormi, administratívnou budovou a prepravným depom kuriérskej spoločnosti DPD, pričom budovy zaberajú viac ako 7.000 m2. Je tam až 51 nabíjacích staníc pre kuriérske automobily a ďalšie dve pre zákazníkov spoločnosti. DPD chce zásielky v Bratislave doručovať výlučne pomocou elektrických vozidiel od roku 2025 a nová infraštruktúra skladových priestorov je na to pripravená.

Logistické centrum

Logistické centrum

VROCLAV, POĽSKOLOGISTICKÝ AREÁL

Rok nadobudnutia: 2021

Úžitková plocha: 75 000 m2

Logistické centrum sa nachádza 10 minút od centra, 15 minút od medzinárodného letiska a počíta s priamym napojením na medzinárodné diaľničné spojenia. Nájomcom prvej logistickej haly je prepravná spoločnosť DPD. Logistické centrum predstavuje 70.000 m² skladových priestorov v moderných smart halách a 5.000 m² kancelárskych priestorov.

Administratívna budova D48

Administratívna budova D48

VARŠAVAADMINISTRATÍVNA BUDOVA

Rok nadobudnutia: 2020

Úžitková plocha: 26 173 m2

D48 je moderná administratívna budova triedy A vo varšavskej štvrti Mokotów, ktorá bola uvedená do prevádzky v auguste 2017. Budova v tvare „L“ pozostáva z dvoch krídiel s 11. a 8. poschodiami. Pre pohodlie nájomcov a zamestnancov poskytuje D48 priestory pre obchod a služby s reštauráciami, priestranné terasy usporiadané na troch poschodiach, chillout zónu ako aj zelené plochy s modernou architektúrou. Medzi najväčších nájomcov patria popredné poľské a medzinárodné spoločnosti SMYK, Intrum, Gemius a mFinanse (patriaca do skupiny mBank).

STEINERKA Business Center

STEINERKA Business Center

BRATISLAVAADMINISTRATÍVNA BUDOVA

Rok nadobudnutia: 2018

Úžitková plocha: 12 000 m2

Administratívna budova STEINERKA Business Center má viac ako 12 000 m² a na siedmych poschodiach kombinuje administratívnu časť s priestormi určenými na poskytovanie služieb (1 090 m²) a tiež 171 parkovacích miest. Kolaudácia prebehla koncom roka 2017 a prví nájomcovia sa do nových administratívnych priestorov sťahovali v marci 2018. V súčasnosti medzi najväčších nájomcov patria medzinárodné spoločnosti Deutsche Telekom Services Europe a Lucron Group.

Viac informácií
Logistický park South Base

Logistický park South Base

BUDAPEŠŤLOGISTICKÝ AREÁL

Rok nadobudnutia: 2018

Úžitková plocha: 27 000 m2

Logistický park South Base tvorí kombinácia mestských logistických a veľkoplošných skladových jednotiek. Priemyselný park Dunaharaszti, kde sa logistický park South Base nachádza, je vzdialený približne 15 km od centra Budapešti. Sklady ponúkajú takmer 27 000 m² prenajímateľnej plochy logistických priestorov, pričom skladové jednotky v logistickom parku sú v súčasnosti plne prenajaté. Zloženie nájomcov tvorí vyvážený mix maďarských pobočiek veľkých nadnárodných spoločností a lokálnych malých a stredne veľkých spoločností.

TWIN CITY A

TWIN CITY A

BRATISLAVAADMINISTRATÍVNA BUDOVA

Rok nadobudnutia: 2016

Úžitková plocha: 16 500 m2

TWIN CITY A sa nachádza v dynamicky sa rozvíjajúcej štvrti na Mlynských Nivách v Bratislave. Stavba bola dokončená v roku 2015 a ponúka prenajímateľnú plochu vo forme 15 210 m² kancelárskych priestorov, 640 m² obchodných priestorov a 279 parkovacích miest. Je plne obsadená radom prestížnych nájomcov, akými sú napr. spoločnosti PWC, Merck Sharp&Dohme, Bayer, BNP Paribas Slovensko.

Viac informácií
OC Laugaricio

OC Laugaricio

TRENČÍNOBCHODNÉ CENTRUM

Rok nadobudnutia: 2016

Úžitková plocha: 26 000 m2

OC Laugaricio bolo otvorené v roku 2009 a je dominantným obchodným centrom trenčianskeho regiónu. Spádová oblasť s dojazdom do 30 minút zahŕňa približne 250 000 obyvateľov. Na ploche 26 000 m² ponúka OC Laugaricio viac ako 130 renomovaných slovenských a zahraničných značiek. Medzi nájomcov patria medzinárodne známe značky GANT, H&M, Baťa, Humanic, BLAŽEK a mnohé ďalšie.

Viac informácií
Holiday park

Holiday park

KOVÁČOVÁREKREAČNÝ AREÁL

Rok nadobudnutia: 2012

Úžitková plocha: 178 000 m2

Rekreačný areál spolu s kúpeľným areálom vytvára výnimočné prostredie pre návštevníkov a rekreantov. Súčasťou investície sú aj rozsiahle stavebné pozemky susediace s areálom kúpaliska. Výnimočnú pridanú hodnotu investícii dáva blízkosť dvoch veľkých miest Banskej Bystrice a Zvolena.

Viac informácií
Fotovoltaické elektrárne

Fotovoltaické elektrárne

IŽA A DOLNÁ STREHOVÁELEKTRÁRNE

Rok nadobudnutia: 2011/12

Úžitková plocha: 87 600 m2

Dve fotovoltaické elektrárne sa nachádzajú na južnom Slovensku v lokalite s najlepšími podmienkami slnečného žiarenia. Na základe dlhodobých nájomných kontraktov a štátom garantovanej úrovni výkupných cien je predpoklad zabezpečenia stabilných výnosov do budúcnosti.

Logistický park

Logistický park

BRATISLAVALOGISTICKÝ AREÁL

Rok nadobudnutia: 2010

Úžitková plocha: 66 000 m2

Logistický areál sa nachádza v priemyselnej zóne bratislavskej mestskej časti Nové mesto. Na pozemkoch sa nachádza viacero skladovacích priestorov, výrobné haly, dielne a administratívne budovy. Areál je komplexne vybavený inžinierskymi sieťami.

Nová Nitra

Nová Nitra

NITRABYTOVÝ KOMPLEX

Rok nadobudnutia: 2008

Úžitková plocha: 14 437 m2

Projekt Nová Nitra sa nachádza v širšom centre Nitry. Nová mestská štvrť ponúka možnosti nielen pre bývanie a prácu, ale aj pre zábavu, nákupy a trávenie voľného času. Nová Nitra je investičný zámer meniaci vzhľad tejto časti mesta.

Viac informácií
Administratívna budova

Administratívna budova

BRATISLAVA

Rok nadobudnutia: 2007

Úžitková plocha: 3 124 m2

Architektonicky atraktívna administratívna budova je situovaná v lokalite neďaleko centra mesta. V budove sa nachádza 1 870 m² administratívnych a 330 m² obchodných priestorov vrátane 40 parkovacích miest v podzemných garážach. Objekt je plne klimatizovaný a nadštandardne vybavený.

Máte záujem investovať do podielových fondov alebo o ďalšie informácie?

UPOZORNENIE. Tento materiál je marketingovým oznámením. Skôr ako urobíte akékoľvek investičné rozhodnutie, pozrite si predajný prospekt, štatút a dokument s kľúčovými informáciami pre investorov fondov IAD Investments, správ. spol., a.s. (ďalej len „IAD“) v slovenskom jazyku v sídle IAD, na predajných miestach, v sídle depozitára alebo na www.iad.sk. Pre viac informácií sa obráťte na svojho finančného sprostredkovateľa alebo na www.iad.sk.

Hodnota investície do podielového fondu sa môže aj znižovať a nie je zaručená návratnosť pôvodne investovanej sumy. S investíciou do podielových fondov je spojené aj riziko. IAD je povinná vyplatiť podielový list podielového fondu Prvý realitný fond bezodkladne, najneskôr však v predĺženej lehote 12 mesiacov. Majetok vo fonde Prvý realitný fond je podľa podmienok osobitného zákona investovaný najmä do nehnuteľností vrátane príslušenstva na účely ich správy a predaja, do majetkových účastí v realitných spoločnostiach a do likvidných finančných aktív, z ktorých ekonomickej podstaty vyplýva úzke prepojenie s trhom nehnuteľností.