# investujte do seba  14. 9. 2022

Ako na starostlivosť o pokožku po lete

Každé ročné obdobie si vyžaduje rozdielnu starostlivosť o našu pokožku. Kým v teplejších dňoch by sme mali používať kozmetiku, ktorá sa rýchlejšie vstrebáva do pokožky, prípadne obmedzuje tvorbu mazu a najlepšie s UV filtrom proti slnečnému žiareniu, v chladnejších dňoch by to mala byť skôr kozmetika zameraná na výživu a hydratáciu, aby bola naša pokožka čo najlepšie pripravená na zimné obdobie.

Skontrolujte si pokožku u dermatológa

Po letnom období je vhodné navštíviť dermatológa, ktorý Vám skontroluje pokožku dôkladnejšie ako Vy sami voľným okom. Slnko nielenže urýchľuje starnutie pokožky, ale spôsobuje aj tvorbu rôznych znamienok a pigmentácií, ktorým by sme mali venovať náležitú pozornosť. V jesennom období sú vhodné aj rôzne estetické a zdravotné úkony, napríklad odstránenie pigmentových škvŕn, výrastkov, prípadne laserové odstránenie rozšírených cievok.

Dôkladné, ale šetrné čistenie pleti je základ

Bez ohľadu na ročné obdobie dôkladné čistenie pleti je základom úspechu zdravej pleti. Iba ak je pleť starostlivo očistená, môžu hlbšie do pokožky preniknúť účinné látky zo sér a krémov, ktoré si po vyčistení nanášame. Avšak dôležitý je aj výber vhodného čistiaceho prípravku na pleť, aby sa pokožka príliš po čistení nevysúšala. Mastnejšia pleť ma rada skôr gélové čistiace prípravky, suchšia krémové a hydratačné a citlivá jemné bez zbytočných konzervantov, parabénov, emulgátorov a bez parfumácie. Po čistení je občas vhodné použiť aj peeling z ovocných kyselín bez drsných čiastočiek, aby sa pleť zbavila odumretej pokožky na povrchu, tým sa pleť nielen prečistí, ale zároveň jemne zjednotí tón pokožky a podporí vstrebávanie účinných látok zo sér a krémov.

Pleť hydratujte

Na jeseň je vhodné používať hlavne hydratačné séra, napríklad s kyselinou hyalurónovou a krémy s hutnejšou konzistenciou, aby sa stihla pleť pripraviť na zimné obdobie, bude tak viac posilnená jej kožná bariéra. Pomôcť si môžete aj hydratačnými maskami, najlepšie nanášať ich po vyčistení pokožky a použití peelingu. Netreba zabúdať používať aj SPF faktor, predchádzame tým starnutiu pokožky. A prevencia je predsa dôležitejšia ako riešiť neskôr problém s pigmentovými škvrnami alebo vráskami spôsobenými UV žiarením, ktoré preniká i cez mraky. Viac o tom, prečo používať SPF faktor po celý rok nájdete v článku.

Krása vyžaruje aj zvnútra

Krásna pokožka znamená aj piť dostatočne veľa tekutín, mať zdravý životný štýl, pestrý jedálniček, dostatok pohybu na čerstvom vzduchu a byť pozitívne naladený, pretože krása vyžaruje aj zvnútra. Obdobie jesene je vhodné aj na doplnenie vitamínov prostredníctvom výživových doplnkov, ktoré posilnia Vašu imunitu.

Na jeseň si môžete oddýchnuť napríklad aj v hoteli Wellness Hotel Patince, kde nájdete saunový svet, najväčší krytý relaxačný bazén na Slovensku s hĺbkou vody 1,2 m a teplotou vody max 30°C, kde sú masážne vodné postele a delá, trysky, chrliče, divoká rieka a jaskyňa. Kľudový bazén je tiež ideálnym miestom na oddych. Termálna voda v bazénoch má príjemných 36°C a má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo a jeho ochorenia. Spríjemniť si môžete chvíle i na masáži alebo zájsť na telové a tvárové ošetrenia, napríklad na hydratačné ošetrenie tváre CatioVital s kozmetikou MARY COHR.

Horský jesenný pobyt si môžete dopriať aj v hoteloch AquaCity Poprad, kde na ploche viac ako 1 590 m2 nájdete wellness centrum plné kontrastov v znamení živlov ohňa a vody. Tieto živly sú symbolom wellness centra rozdeleného na privátnu a party zónu, v ktorých nájdete rôzne druhy sáun a inhalačných miestností, ceremoniálnu saunu, privátnu zónu, odpočivárne a unikátny 14-metrov dlhý Wellness Bar s trendovou ponukou smoothies, ovocných štiav, miešaných nápojov a wellness drinkov.

IAD Talks

Spät na všetky články

#investujte

Zaujímajú vás novinky zo sveta investícií? Na našom blogu vás každý týždeň informujú naši portfólio manažéri o dianí na akciových trhoch, nájdete tu aj veľa ďalších zaujímavých tém z oblasti investovania. Aktivujte si upozornenie na nové články v sekcii blog a už vám nikdy neuniknú investičné aktuality.

Investujte s nami

s nami

Investovať môže dnes už naozaj každý, dôležité je vybrať si toho správneho partnera, ktorý investície bude spravovať.

Investujte na fin trhoch

na fin trhoch

Overené informácie o novinkách a najaktuálnejších témach, ktoré ovplyvňujú dianie na finančných trhoch.

Investujte do seba

do seba

Investícia do seba, môže byť niekedy práve tou najvýnosnejšou.

UPOZORNENIE. Tento materiál je marketingovým oznámením. Skôr ako urobíte akékoľvek investičné rozhodnutie, pozrite si predajný prospekt, štatút a dokument s kľúčovými informáciami pre investorov fondov IAD Investments, správ. spol., a.s. (ďalej len „IAD“) v slovenskom jazyku v sídle IAD, na predajných miestach, v sídle depozitára alebo na www.iad.sk. Pre viac informácií sa obráťte na svojho finančného sprostredkovateľa alebo na www.iad.sk.

Hodnota investície do podielového fondu sa môže aj znižovať a nie je zaručená návratnosť pôvodne investovanej sumy. S investíciou do podielových fondov je spojené aj riziko. V súlade so štatútmi podielových fondov môže podiel cenných papierov vydaných štátmi a medzinárodnými organizáciami, uvedenými v prílohe štatútov jednotlivých podielových fondov, prekročiť 35% hodnoty majetku vo fonde, pričom tento podiel môže dosiahnuť až 100%. IAD je povinná vyplatiť podielový list podielového fondu Prvý realitný fond a Korunový realitný fond bezodkladne, najneskôr však v predĺženej lehote 12 mesiacov. Majetok vo fonde Prvý realitný fond je podľa podmienok osobitného zákona investovaný najmä do nehnuteľností vrátane príslušenstva na účely ich správy a predaja, do majetkových účastí v realitných spoločnostiach a do likvidných finančných aktív, z ktorých ekonomickej podstaty vyplýva úzke prepojenie s trhom nehnuteľností. Korunový realitný fond má minimálne 85% majetku nepretržite investovaného do podielových listov fondu Prvý realitný fond.