# investujte do seba  23. 6. 2023

Zostaňte toto leto na Slovensku a užite si dovolenku snov

Tipy na dovolenku pri mori na nás vyskakujú z každej strany, ale čo keby ste tento rok exotiku či chorvátske more odložili na neskôr a k moru sa vybrali, keď na Slovensku bude chladnejšie? Krásne počasie treba predsa využiť aj u nás. Prečítajte si v našom blogu, kam sa za letnými zážitkami či oddychom tento rok oplatí ísť. Veď kvalitne strávený čas je jednou z vašich najlepších investícii.

Letné plány väčšiny z nás vyzerajú podobne a rozhodnutie, kam sa vybrať tento rok na letnú dovolenku je jasné. Balíme si kufre a ideme k moru. A ako to potom väčšinou vyzerá? Cez deň ležíte pri bazéne, na večeru si zájdete do kvalitnej reštaurácie na dobré jedlo a sem tam podniknete výlet do prírody či do mesta. Dokonalý oddych. Musíte za ním teda letieť tisíce alebo šoférovať stovky kilometrov za hranice Slovenska? Ak je vaša predstava dovolenky spoznávať krásy prírody, užívať si vynikajúce jedlo, zabávať sa v bazénoch a na toboganoch a relaxovať vo wellnesse, tak máme pre vás dobrú správu. Nemusíte cestovať tak ďaleko, ako ste si mysleli. Dokonalú dovolenku si môžete užiť aj na Slovensku. Určite oceníte množstvo výhod, ktoré vám pomôžu pri výbere tohtoročnej letnej dovolenky.

Namiesto zdĺhavého cestovania dovolenkujte o deň dlhšie

 Krásy Slovenska nemajú v zahraničí konkurenciu. Okrem očarujúcej prírody, našich bezkonkurenčných hôr a národných parkov, máme na Slovensku na výber aj z množstva takzvaných letnejších ponúk. Lákadlom je okolo 1 500 termálnych prameňov, čo nás zaraďuje medzi najbohatšie štáty sveta v tejto oblasti. Vybrať si môžete až z 35 termálnych kúpalísk, niekoľko aquaparkov, navštíviť môžete 180 hradov a 425 kaštieľov a v letných horúčavách sa schladíte v 18 jaskyniach po celom Slovensku.

Navyše, kamkoľvek sa vyberiete, máte to blízko. Namiesto toho, aby ste takmer celý deň obetovali presunu na dovolenku a potom si ešte aj po ceste museli doma oddýchnuť, užite si ušetrený čas navyše relaxom či na výlete.

Čo sa ideálnej vzdialenosti týka, ako stvorené sú na to napríklad Martinky. Nachádzajú sa totiž v samom srdci Slovenska pri Martine, v nádhernom prostredí Malej Fatry na Martinských holiach. Cesta sem trvá krátko, o to dlhšie si užijete všetky letné aktivity aj zaslúžený oddych. Martinky majú v ponuke všetko, čo potrebujete pre aktívny letný oddych. Vynikajúcu polohu a podmienky na turistiku a cykloturistiku, skvelé gastro a mnoho ďalších výhod.

Počas leta vás na Martinských holiach čaká viacero podujatí pre rodiny s deťmi, rôzne športové aktivity či súťaže. Ak patríte k aktívnym športovcom, 9.júla by ste tu nemali chýbať. Konať sa tu totiž bude bežecký challenge výsekom na Martinské hole. Počas Family festu 12. augusta sa s deťmi zabavíte v tvorivých dielňach a pri rôznych atrakciách. Program na leto je na Martinkách určite pestrý, pozrite si ho celý tu.

Dovolenka ako v rezorte, pritom stále na Slovensku

Ideálna letná dovolenka by sa nemala zaobísť bez vysokých teplôt. Tie však nenájdete len pri mori. Stačí navštíviť najjužnejšie položenú obec na Slovensku, Patince. Práve tu boli totiž namerané najvyššie teploty na území našej republiky. Vychutnať si tu môžete aj najdlhší slnečný svit. Nečaká vás tu pritom žiadna jazyková bariéra ani žiadna hrozba tráviacich ťažkostí. Stačí, ak si namiesto rezortu v Turecku či v Egypte rezervujete letný wellness pobyt plný skvelých zážitkov v Patinciach. Počas leta si tak užijete relax a zábavu v 10. bazénoch, vodné atrakcie, 4 tobogany, každodenné animačné programy, množstvo športových aktivít, rozprávkové víkendy a vyhliadkové plavby po Dunaji. Wellness hotel Patince je rodinný rezort, ktorý ponúka zábavu a bohatý program pre malých i veľkých a navyše aj vynikajúcu kuchyňu.

A ak vám naopak s partnerom chýba počas roka romantika a čas jeden pre druhého, dokonalý relax vám poskytne Wellness centrum so širokou ponukou masáží a spa procedúr, akými sú kúpele, zábaly či kozmetické ošetrenia. Vybavte deťom cez letné prázdniny tábor a vy si môžete užiť dovolenku vo dvojici. Aj v tomto prípade je jednoduchšie ostať na Slovensku, ak by sa niečo stalo, stále budete pri sebe blízko.

Slovenská klasika je lacnejšia a chutnejšia

Jeden z rozhodujúcich faktorov, na základe ktorého si vyberáme dovolenku je určite aj jej cena. Názor, že slovenské ceny sú na úrovni tých zahraničných, je častokrát nie úplne pravdivý. Porovnávať totiž musíme porovnateľné a nie dávať do pomeru apartmánové ubytovanie v Chorvátsku niekoľko sto metrov od pláže s 5 hviezdičkovým hotelom a full servisom na Slovensku. Zrátajte si preto všetky skutočné výdaje, akými sú poistenia, rôzne poplatky či už za dopravu, roaming (ak cestujete mimo EÚ) atrakcie, výlety alebo ceny v reštauráciách. K akému výsledku sa dostanete? Dovolenka na Slovensku vás vyjde častokrát lacnejšie. A nezabudnite, že ak sa vyberiete na dovolenku na Slovensku, stále môžete využiť aj rekreačný poukaz. Zamestnávateľ vám v niektorých prípadoch preplatí až 275 euro.

Patríte medzi ľudí, ktorí nemajú radi prekvapenia na svojom tanieri? Aj pre vás bude dovolenka na Slovensku lepším výberom ako v zahraničí. Namiesto premýšľania, čo si vyberiete zo švédskych stolov v hoteli s all inclusive službami, keďže väčšinu pochutín ani nepoznáte a stále je tam aj tak každý deň to isté, alebo listovania v jedálnom lístku v cudzom jazyku s neznámymi špecialitami, môžete v slovenskej reštaurácii vsadiť na istotu. Tradičné slovenské špeciality, akými sú bryndzové halušky alebo pirohy nenájdete nikde na svete.

Tradičné jedlo oceníte najmä ak plánujete dovolenku s deťmi, ktoré keď sú menšie nezjedia len tak hocičo a sú zvyknuté len iba to „svoje“. A vy nemusíte riešiť či im niečo spôsobí bolesti bruška alebo iné problémy. V exotických destináciách musíte myslieť aj na pitný režim a ruku na srdce, slovenské pivo na dovolenke je na nezaplatenie. A navyše nemusíte neustále riešiť vodu vo fľašiach.

Je len na vás ako sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku. Či už to bude na Slovensku alebo v zahraničí, nezabudnite skutočne vypnúť. Ak si naozaj kvalitne oddýchnete, budete potom po návrate domov plný energie a vaša produktivita v práci bude len stúpať.

K vysnívanému relaxu vám pomôžu aj kvalitne investované peniaze, ktoré o pár rokov môžete minúť napríklad aj na vašu dovolenku snov. V IAD Investments vám radi so správou vašich investícií pomôžeme. Kontaktujte svojho finančného sprostredkovateľa.

Spät na všetky články

#investujte

Zaujímajú vás novinky zo sveta investícií? Na našom blogu vás každý týždeň informujú naši portfólio manažéri o dianí na akciových trhoch, nájdete tu aj veľa ďalších zaujímavých tém z oblasti investovania. Aktivujte si upozornenie na nové články v sekcii blog a už vám nikdy neuniknú investičné aktuality.

Investujte s nami

s nami

Investovať môže dnes už naozaj každý, dôležité je vybrať si toho správneho partnera, ktorý investície bude spravovať.

Investujte na fin trhoch

na fin trhoch

Overené informácie o novinkách a najaktuálnejších témach, ktoré ovplyvňujú dianie na finančných trhoch.

Investujte do seba

do seba

Investícia do seba, môže byť niekedy práve tou najvýnosnejšou.

UPOZORNENIE. Tento materiál je marketingovým oznámením. Skôr ako urobíte akékoľvek investičné rozhodnutie, pozrite si predajný prospekt, štatút a dokument s kľúčovými informáciami pre investorov fondov IAD Investments, správ. spol., a.s. (ďalej len „IAD“) v slovenskom jazyku v sídle IAD, na predajných miestach, v sídle depozitára alebo na www.iad.sk. Pre viac informácií sa obráťte na svojho finančného sprostredkovateľa alebo na www.iad.sk.

Hodnota investície do podielového fondu sa môže aj znižovať a nie je zaručená návratnosť pôvodne investovanej sumy. S investíciou do podielových fondov je spojené aj riziko. V súlade so štatútmi podielových fondov môže podiel cenných papierov vydaných štátmi a medzinárodnými organizáciami, uvedenými v prílohe štatútov jednotlivých podielových fondov, prekročiť 35% hodnoty majetku vo fonde, pričom tento podiel môže dosiahnuť až 100%. IAD je povinná vyplatiť podielový list podielového fondu Prvý realitný fond a Korunový realitný fond bezodkladne, najneskôr však v predĺženej lehote 12 mesiacov. Majetok vo fonde Prvý realitný fond je podľa podmienok osobitného zákona investovaný najmä do nehnuteľností vrátane príslušenstva na účely ich správy a predaja, do majetkových účastí v realitných spoločnostiach a do likvidných finančných aktív, z ktorých ekonomickej podstaty vyplýva úzke prepojenie s trhom nehnuteľností. Korunový realitný fond má minimálne 85% majetku nepretržite investovaného do podielových listov fondu Prvý realitný fond.