# investujte s nami  2. 12. 2021

Aktuálna výkonnosť Prvého realitného fondu

Naši investori, podielnici ale aj všetci, ktorí nás sledujú na sociálnych sieťach a čítajú komentáre k vývoju Prvého realitného fondu (PRF) si určite spomenú, že v máji 2021 Prvý realitný fond rozšíril svoje portfólio o pozemky určené na výstavbu logistického centra s prenajímateľnou plochou cca. 75 000 m2 pri poľskom meste Vroclav.

Aktuálne sú dokončené a postavené dve fázy celého projektu. Sektor logistiky je veľmi „horúci“ a teší sa mimoriadnemu dopytu a tak sú novopostavené haly už plne prenajaté a začínajú generovať finančný tok, čo sa premietlo do prehodnotenia trhovej hodnoty a posun projektu od rozostavenej stavby do plne funkčnej prenajatej nehnuteľnosti, čo prinieslo investorom do PRF mimoriadny dodatočný výnos z finalizácie výstavby. Developerské projekty v procese výstavby predstavujú „nákladovú“ položku, ktorá sa okamihom dostavby a prenajatia mení na výnosovú s možnou dodatočnou hodnotou (ak narastie aj kapitálová hodnota projektu) a teda postavené a prenajaté projekty prinášajú pravidelný výnos na základe plynúcich nájmov. Teší nás, že rozhodnutie o vstupe do takého typu projektu pri zohľadnení akceptovateľnej miery rizika, našim investorom prináša dodatočný výnos portfólia fondu.

Výkonnosť Prvého realitného fondu za november 2021 dosiahla 2,08 % (ocenenie k 30.11.2021) a aktuálna hodnota majetku vo fonde je 310 210 982,20 EUR. Za posledných 12 mesiacov (30.11.2020 – 30.11.2021) dosiahla výkonnosť fondu 5,03 % a od vzniku fondu za obdobie od 20.11.2006 do 30.11.2021 dosiahla kumulatívne 136,41 % čo predstavuje 5,89 % p.a.

Našou snahou a cieľom je aj naďalej prinášať benefit pravidelnej prestavby portfólia PRF podľa aktuálnej trhovej situácie. Viac o Prvom realitnom fonde sa dozviete na www.prf.sk

Spät na všetky články

#investujte

Zaujímajú vás novinky zo sveta investícií? Na našom blogu vás každý týždeň informujú naši portfólio manažéri o dianí na akciových trhoch, nájdete tu aj veľa ďalších zaujímavých tém z oblasti investovania. Aktivujte si upozornenie na nové články v sekcii blog a už vám nikdy neuniknú investičné aktuality.

Investujte s nami

s nami

Investovať môže dnes už naozaj každý, dôležité je vybrať si toho správneho partnera, ktorý investície bude spravovať.

Investujte na fin trhoch

na fin trhoch

Overené informácie o novinkách a najaktuálnejších témach, ktoré ovplyvňujú dianie na finančných trhoch.

Investujte do seba

do seba

Investícia do seba, môže byť niekedy práve tou najvýnosnejšou.